PROF. R. W. KLUSZCZYŃSKI GOŚCIEM ASP

Opublikowano 21 kwi 2012

Katedra Sztuki Mediów zaprasza na otwarte wykłady i seminaria Prof. Ryszarda W. Kluszczyńskiego, towarzyszące wystawie „Wcześniej – Dzisiaj”.

Profesor Kluszczyński jest wybitnym specjalistą z zakresu teorii mediów elektronicznych i sztuki interaktywnej. Prowadzi wykłady dotyczące teorii sztuki, kultury współczesnej, filmu, multimediów, teorii komunikowania i zagadnień społeczeństwa informacyjnego.

Wizyta Prof. R. W. Kluszczyńskiego odbywa się w ramach programu Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Wykłady i seminaria towarzyszą wystawie „Wcześniej – Dzisiaj", która prezentuje realizacje pracowników oraz studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów i została zorganizowana w związku z 40-leciem Katedry Sztuki Mediów (wcześniej Katedry Wiedzy Wizualnej).

Program wizyty:

23.04.2012

seminarium MEDIA INTERAKTYWNEgodz. 10.00, AULA ASP (110 p), Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Plac Polski 3/4.

wykład SZTUKA NOWYCH MEDIÓW. ODMIANY, TENDENCJE, TWÓRCY.godz. 17.00, sala Wielka Zachodnia, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 15

24.04.2012

seminarium ART & SCIENCE godz. 10.00, AULA ASP (110 p) , Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Plac Polski 3/4.

UWAGA: seminaria zostały przeniesione ze studia 202 do Auli ASP (sala 110 p, Plac Polski 3/4).

W trakcie wizyty odbędzie się promocyjna sprzedaż książki Ryszarda W. Kluszczyńskiego pt. "Sztuka interaktywna. Od dzieła-instrumentu do interaktywnego spektaklu."

Projekt zrealizowany przy udziale finansowym Gminy Wrocław.

Jakub Jernajczyk
Katedra Sztuki Mediów