Prof. Paweł Lewandowski-Palle autorem DZIEŁA ROKU 2010

Opublikowano 25 mar 2011

W Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy trwa pokonkursowa wystawa „Dzieło roku 2010”

Organizatorem wystawy i konursu był Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Bydgoszczy.

Laureatem Nagrody Głównej ZPAP, jedynej nagrody przyznawanej w tym cyklicznym konkursie, został prof. Paweł Lewandowski-Palle.

Jury składające się z artystów malarzy pod kierownictwem Tomasza Bukowskiego z Wydziału Malarstwa

Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, z udziałem Marii Kiesner i Stefana Parucha, oboje z Instytutu

Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie najwyżej oceniło tryptyk:

„Obraz 743. Dzień po ciężkiej nocy"

„Obraz 744. NIEBIESKA GÓRA"

„Obraz 745. Noc przed ciężkim dniem"

zrealizowany techniką olejnożywiczną na płótnie lnianym formatu 70x300 cm w 2010 roku.

Dla uważnych obserwatorów malarstwa prof. Lewandowskiego-Palle nagrodzony najnowszy tryptyk wydaje się być nawiązaniem do jego tryptyku z lat 1978-1982:

„Obraz 81. Jasna wyspa"

„Obraz 83. Miejsce które mi dajesz"

„Obraz 84. Długa i kręta noc"

zrealizowanego techniką polimerową i olejną na płótnie formatu 100x390 cm.

Gratulujemy Profesorowi!
pozdrawiam Wojtek Pukocz