Prof. Günter Henn we Wrocławiu

Opublikowano 23 mar 2012
Prof. Günter Henn we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty wybitnego architekta prof. Güntera Henna, który odbędzie się 29 marca w ramach programu Visiting Professors.

Program wizyty prof. Güntera Henna we Wrocławiu

29 marca 2012 r., czwartek 19:30 Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5
wykład pt,: „Architecture for a Knowledge-Based Society", dyskusja otwarta po wykładzie (wykład zostanie wygłoszony w jęz. niemieckim i będzie tłumaczony na jęz. polski).

30 marca 2012 r., piątek 9:00 Wydział Architektury, ul. Prusa 53-55
spotkanie otwarte z reprezentantami środowiska akademickiego i architektonicznego Wrocławia, przedstawicielami SARP oraz DOIA.

Prof. dr arch. Günter Henn (ur. 1947 w Dreźnie) jest wybitnym architektem specjalizującym się w projektowaniu budynków przemysłowych i badawczych, twórcą autorskiej koncepcji „Form follows flow", w której układ funkcjonalny budynku przemysłowego odpowiada cyklowi produkcyjnemu. Wysoką wartość pracy dydaktycznej i opracowań teoretycznych potwierdza bogate portfolio budynków zrealizowanych przez biuro projektów Henn Architekten: obiektów produkcyjnych, badawczych, edukacyjnych i biurowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży motoryzacyjnej (VW, Audi, Škoda). Prof. Günter Henn jest autorem podręczników i poradników w projektanta, wykładowcą Technischen Universität Dresden, założycielem Center for Knowledge Architecture TUD, oraz profesorem wizytującym na MIT. Prof. Günter Henn jest synem słynnego niemieckiego architekta Waltera Henna.

Wizytę prof. Güntera Henna współorganizują Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów, Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział we Wrocławiu, oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wykłady realizowane są w ramach programu Visiting Professors finansowanego z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.

info: pbi