Prezentacja WSTW Zbigniewa Rybczyńskiego

Opublikowano 13 wrz 2011

W sobotę 10 września w ramach Europejskiego Kongresu Kultury w Wytwórni Filmów Fabularnych odbyła się prezentacja projektu Wrocławskich Studiów Technologii Wizualnych tworzonych w myśl idei oraz pod kierunkiem Zbigniewa Rybczyńskiego.

Spotkanie poprowadził Robert Gawłowski – dyrektor Wytwórni Filmów Fabularnych. Na wstępie widzowie obejrzeli film demonstracyjny przygotowany przez Dorotę Zgłobicką, później zaś rozpoczęła się dyskusja, w czasie której Zbigniew Rybczyński podkreślał konieczność otwarcia się świata sztuki na naukę, nie tylko w jej aspekcie technologicznym ale również teoretycznym.

Nasza uczelnia została wymieniona jako jeden z głównych obok Politechniki Wrocławskiej partnerów projektu Wrocławskich Studiów Technologii Wizualnych. Jednostką odpowiadającą za współpracę z ekipą Zbiga jest Katedra Sztuki Mediów (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów).

info&foto Jakub Jernajczyk

Katedra Sztuki Mediów