Prezentacja podsumowująca Projekt Interdyscyplinarny

Opublikowano 14 lut 2011

W Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się pokaz podsumowujący semestr wspólnych zajęć studentów Informatyki i Sztuki Mediów.

Zajęcia prowadzili: dr Krzysztof Tabisz z Wydziału Matematyki i Informatyki oraz dr Marek Grzyb z Katedry Sztuki Mediów.

Projekt Interdyscyplinarny stanowi pole doświadczalne dla studentów obu uczelni; uczy ich jak rozmawiać i współpracować ze specjalistami, który reprezentują odrębne dyscypliny.

W trakcie pokazu zaprezentowane zostały cztery projekty znajdujące się w różnych fazach zaawansowania. Część z nich miała charakter zamkniętych aplikacji np. „Wasted" – gra cRPG oraz „Świat z obrazu" – wirtualna podróż po powierzchni obrazu. Inne projekty miały charakter otwartych badań podstawowych nad technologią tworzenia obrazu cyfrowego (autorskie silniki renderujące, interfejsy AR...)

Zwieńczeniem tegorocznej współpracy w ramach projektu interdyscyplinarnego będzie wystawa plansz koncepcyjnych do wybranych projektów, która odbędzie się w galerii ŁĄCZNIK w drugiej połowie marca 2011 r.

Jakub Jernajczyk
Katedra Sztuki Mediów