Pracownia Podstaw Projektowania

Opublikowano 23 Maj 2023
im

W ramach współpracy z Politechniką Śląską jeszcze do 26 maja 2023 r. trwa wystawa „PPP” Pracowni Podstaw Projektowania Katedry Wzornictwa, Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, prezentująca wystawę prac studenckich realizowanych w ramach programu dydaktycznego i przybliżająca metodykę prowadzenia zajęć w Pracowni Podstaw Projektowania, obowiązkowej na trzech pierwszych semestrach studiów I stopnia w Katedrze Wzornictwa, którą prowadzą dr Grzegorz Rozwadowski i dr Patryk Knapczyk.

W przestrzeni Centrum Nowych Technologii prezentowana jest jednocześnie wystawa „Cosmos- Lem – Jewellery”, której kuratorami są prof. Agata Danielak – Kujda będąca Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii oraz Giedymin Jabłoński. Autorzy tego międzynarodowego projektu zaproponowali uczestnikom wykorzystanie jako źródła inspiracji, idei Kosmosu oraz rozmaitych aspektów twórczości literackiej Stanisława Lema.

Obie wystawy stanowiły wydarzenia towarzyszące III Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z cyklu : Technika – Sztuka – Nauka pod nazwą „Sztuka kosmosu”. Kosmos to także nasza planeta, a związana z nim tematyka scala różne dziedziny nauki, techniki i sztuki i celem konferencji było spojrzenie na kosmos z różnych perspektyw. W jej ramach autorami wystąpień byli przedstawiciele nauk fizycznych, architektury i urbanistyki, nauk humanistycznych i sztuk plastycznych. Naszą uczelnię reprezentowała dr Anita Wincencjusz – Patyna.

Wystawy można odwiedzać do końca przyszłego tygodnia w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Stanisława Konarskiego 22b w Gliwicach