Pracownia Krytyki Artystycznej

Opublikowano 07 Maj 2017

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Pracowni Krytyki Artystycznej.

W najbliższy poniedziałek, 8 maja 2017 roku, odbędzie się ostatnie w tym roku akademickim, spotkanie warsztatowe poświęcone krytyce sztuki w ramach projektu Pracowni Krytyki Artystycznej, prowadzonej przez mgr Agnieszkę Kłos z Katedry Mediacji Sztuki.

Spotkanie z Olgą Kaniewską, producentką muzyki, dźwięków i nagrań filmowych, poświęcone zostanie fenomenowi dźwięków, przestrzeni dźwiękowej, niekonwencjonalnej muzyce budynków i miast, którą artyści wykorzystują w swoich pracach. Warsztat został zaplanowany na dwa dni (8 maja i 15 maja), w czasie których studenci poznają teorię pejzaży dźwiękowych, realizacji przestrzennych w sztuce, a także sposoby nagrań dźwięków do własnych produkcji, instalacji i filmów. Podstawą pracy praktycznej będzie kultowe nagranie zrealizowane przez Alvina Luciera "I am sitting in a room…", które wspólnie zrekonstruujemy w przestrzeni dźwiękowej sali nr 11. Cytatem jaki wykorzystamy podczas pierwszego w Polsce nagrania, będą słowa nestora i organizatora naszej uczelni, Eugeniusza Gepperta, który podczas pierwszej wycieczki do muzeów Paryża, wykrzyknął:

„Czego oni nas nauczyli? Trzeba wszystko na nowo zaczynać!". Zajęcia ropoczynają się o godzinie 8.50, jak zwykle mają one charakter otwarty. Zapraszamy!

Zamieściła: Daria Milecka