Pracownia Fotografii - Relacje z przestrzenią ASP Łódź - Enter[PHOTO]tainment

Opublikowano 24 sty 2017

Galeria Enter[PHOTO]tainment zaprasza na wystawę studentek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; Marii Samczuk (z cyklu Transformacje) oraz Aleksandry Talachy (a cykli Przenikanie i Kompozycje codzienne).

Wystawa stanowi efekt współpracy Pracowni Fotografii Intermedialnej Katedry Sztuki Mediów (prof. Andrzej P. Bator, as. Agata Szuba) z Pracownią Fotografii - relacje z przestrzenią  na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi (prof.Grzegorz Przyborek, dr Dominika Sadowska). Obie pracownie realizują wspólnie projekt badawczy Kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych.

„Czy fotografia może być odzwierciedleniem indywidualnego widzenia i specyficznego rozumienia rzeczywistości? Co się dzieje, kiedy fotografia jest lustrem odbijającym tożsamość twórcy? Czy pierwszym źródłem fotografii nie jest wewnętrzny świat artysty? W tej prezentacji można oglądać prace dwóch studentek z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Aleksandry Talachy i Marii Samczuk.

Atutem tej wystawy jest możliwość dostrzeżenia ciekawie rozwijających się osobowości artystycznych autorek prac oraz ogromna energia emanująca z ich zdjęć, w poszukiwaniu własnego miejsca w sztuce. Ta wystawa jest z pewnością propozycją ukierunkowaną do świata sztuki, próbą nawiązania z nią dialogu i oczekiwaniem na odpowiedź. Na pewno jest to pierwsza próba wejścia do bardzo elitarnego grona - „artystycznej rodziny". Najciekawsze moim zdaniem w tej wystawie, są entuzjastyczne zmagania z medium fotografii i, co najważniejsze, poszukiwania swojej odrębnej indywidualnej drogi, jaką każdy fotograf artysta powinien wypracować."

prof. Grzegorz Przyborek

informacja: Agata Szuba