Pracownia AUDIOSFERYz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Opublikowano 26 paź 2014

Pokaz pracowni AUDIOSFERY z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jest prezentowany w ramach nowego cyklu spotkań organizowanych, przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki/ dawne Muzeum ASP/ i Pracownię Otwartą Katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu

Pracownia AUDIOSFERY z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prowadzona przez charyzmatycznego artystę i pedagoga prof. Leszka Knaflewskiego / zm. we wrześniu 2014 r./

Pracownia przeznaczona jest dla studentów, którzy chcą myśleć kategoriami syntezy artystycznej. Wyzwaniem jest poszukiwanie odpowiedniej relacji pomiędzy formą plastyczną a sferą dźwiękową (źródła, nośniki, transmisje, warunki akustyczne). Audio Art jako nurt w sztuce współczesnej integruje artystów, którzy łączą w swych działaniach budowanie obiektów i sytuacji dźwiękowych a ich poczynania traktowane są często jako pozamuzyczny lub multimedialne. Niezmiernie ciekawa jest historia dźwięku na pograniczach sztuk. Nie sposób pominąć takich zjawisk jak: muzyka hałasu, poezja dźwiękowa, słuchowiska radiowe, microsound, muzyka konkretna, oraz szeroko pojęta muzyka elektroniczna.

Gośćmi będą Aleksandra Ska i Asystent Daniel Koniusz - obecnie p.o. prowadzącego pracownię.

W najbliższy poniedziałek 27.10.2014 godz.17 Ośrodek Dokumentacji Sztuki/ dawne Muzeum ASP

Zapraszamy serdecznie

Ewa Zarzycka Krzysztof Pachurka Marcin Mierzicki