Prace Dominiki Purchały w "Ricie Baum"

Opublikowano 26 mar 2014
Okładka nr 31 Rity Baum

Prace graficzne studentki Mediacji Sztuki Dominiki Purchały ukazały się w 31 numerze magazynu artystycznego "Rita Baum".

Cztery grafiki autorstwa studentki II roku Mediacji Sztuki - Dominiki Purchały, ukazały się właśnie w magazynie artystyczym "Rita Baum" w ramach Klubu Absolwenta. Jest to cykl, który zainicjowała i prowadzi Agnieszka Kłos w ramach zajęć z Krytyki Artystycznej i Komunikacji Medialnej. Ma na celu wsparcie absolwentów i studentów Mediacji w pracy zawodowej i odnalezieniu się na rynku. Publikacja w ogólnopolskim magazynie, który dostępny jest w Empikach, wiąże się z promocją nazwiska i pierwszym honorarium autorskim. Może być szansą na zaistnienie w szerszym obiegu artystycznym oraz kompletowaniem własnego portfolio.

Numer 31 "Rity Baum" posiada podtytuł „Platforma kontroli" i jest odniesieniem do dwóch bohaterów tego wydania – Michela Houellebecqa i Williama S. Burroughsa, których odnajdziemy na trzech okładkach zaprojektowanych przez Darka Orwata.

Niewątpliwym wydarzeniem jest po raz pierwszy w Polsce publikowany esej Houellebecqa pt. „Zostać przy życiu (metoda)" w przekładzie Andrzeja Wasilewskiego. Dla miłośników talentu francuskiego pisarza także recenzja filmu „Porwanie Michela Houellebecqa".
Promocja najnowszego numeru pisma odbędzie się w dniu 4 kwietnia (piątek), o godz. 19.00 w Galerii Entropia, w której będzie można usłyszeć set didżejski jednego z autorów numeru, Fumosa Fumowicza. W holu kamienicy odbędzie się prezentacja ROWERU MIEJSKIEGO RITY BAUM – delikatnego mechanizmu, którym porusza się legendarna mieszkanka Wrocławia. W czasie promocji na rowerze można będzie zrobić rundkę, po czym zostanie on przekazany Wrocławskiej Fundacji Filmowej, która jako pierwsza będzie używać tego pojazdu. O dalszych losach roweru Rity będzie można przeczytać na stronie pisma lub na Facebooku.

Info: Agnieszka Kłos