Prace Anny Szczerby w "Ricie Baum"

Opublikowano 07 paź 2014
Anna Szczerba

Prace graficzne studentki Mediacji Sztuki Anny Szczerby ukazały się w 33 numerze magazynu artystycznego "Rita Baum".

Kilka grafik autorstwa studentki Mediacji Sztuki - Anny Szczerby, ukazały się właśnie w magazynie artystyczym "Rita Baum" w ramach Klubu Absolwenta. Jest to cykl, który zainicjowała i prowadzi Agnieszka Kłos w ramach zajęć z Krytyki Artystycznej i Komunikacji Medialnej. Ma na celu wsparcie absolwentów i studentów Mediacji w pracy zawodowej i odnalezieniu się na rynku. Publikacja w ogólnopolskim magazynie, który dostępny jest w Empikach, wiąże się z promocją nazwiska i pierwszym honorarium autorskim. Może być szansą na zaistnienie w szerszym obiegu artystycznym oraz kompletowaniem własnego portfolio.

Świat fantastyki, który na warsztat wzięli redaktorzy magazynu, nigdy nie uchodził za postępowy – zaludniające go komiksowe postacie stały na straży konserwatywnego porządku społecznego, w którym prawa kobiet i mniejszości nie miały najmniejszego znaczenia. Powolną zmianę tego stanu rzeczy próbują uchwycić autorzy numeru. Katarzyna Derda bawi się wizerunkiem wampira, Edward Mróz i Katarzyna Paprota piszą o nowej generacji superbohaterów, Andrzej W. Nowak opowiada o twórczości jednego z najciekawszych autorów współczesnego science-fiction, Michał R. Wiśniewski zabiera nas w podróż w czasie. Na deser – wszystko, co czytelnicy chcieliby wiedzieć o Lovecrafcie, ale bali się zapytać.

Najnowszy numer „Rity Baum" będzie dostępny w Empikach i dobrych księgarniach na terenie całego kraju.

Info: Agnieszka Kłos