"Praca u podstaw - architektura wnętrz"

Opublikowano 23 mar 2016

Monografia poświęcona metodyce nauczania wstępnego projektowania architektury wnętrz.

Wydawnictwem Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ukazała się monografia pt. „Praca u podstaw - Architektura Wnętrz" pod redakcją naukową dr hab. Macieja Świtały, poruszająca problematykę metodyki nauczania wstępnego projektowania architektury wnętrz w akademiach sztuk pięknych w Polsce. Publikacja stanowi próbę wymiany doświadczeń a także określenia kierunku, w jakim powinno zmierzać kształcenie projektantów wnętrz w najbliższej przyszłości. Każdy z rozdziałów stanowi prezentację autorskiego programu dydaktycznego, wykładowców zajmujących się problematyką, z Akademii Sztuk Pięknych w: Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Autorem rozdziału poświęconego założeniom dydaktycznym Pracowni Podstaw Projektowania Architektury Wnętrz wrocławskiej ASP jest ad. dr Jacek Żurek. Monografia dostępna jest w bibliotece uczelni.

info. AW.