Powrót z Pragi: część II.

Opublikowano 01 lip 2011
Akcja performance Lost Subject - Wehikuł Praga-Wrocław

Studenci Scenografii, Katedry AW, wrócili z Pragi. Akcja performance Lost Subject - Wehikuł Praga-Wrocław, odbyła się 25.06.2011 o godz. 12.00. na placu Jungmann w Pradze.

"Autorkami były Ewa Kalisz i Mira Lotz. Wykonawcami w obu spektaklach byli studenci IV r. Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150234900272486.343012.122098097485

Praskie Quadriennale Scenografii jest największym wydarzeniem na świecie prezentującym współczesną plastykę teatralną. W dni wolne łaziliśmy bez opamiętania po milionie wystaw, które były wszędzie. Wszystko co tu robiliśmy było nieustająco dokumentowane na dwóch kamerach i trzech aparatach; włącznie z próbami w sali gimnastycznej i na parkingu. Każdy miał swoje zadanie twórcze i fizyczne. Głupie i mądre, ale każdy za coś odpowiadał. Ale najważniejsze były spotkania ze studentami z całego świata, zafascynowanymi teatrem oraz przyjaźń jaka się narodziła między naszymi dwoma zespołami; aktorskim i scenograficznym.

Zapraszamy na wielką wystawę w styczniu w auli, gdzie będzie można nas obejrzeć.

Koordynator projektu: ad. Elżbieta Wernio. Reżyser spektaklu i choreograf performance – ad. Bożena Klimczak, muzycy; Jacek Sotomski, Mateusz Ryczek, opieka artystyczna - ad. Zbigniew Karnecki".

info/fot: Pracownia Scenografii
oprac. mkg