PLENERIADA W KAZIMIERZU SZCZĘŚLIWA DLA WROCŁAWSKIEJ AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH

Opublikowano 22 kwi 2015

Studenci z Wrocławia zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz otrzymali dwa wyróżnienia

Bardzo miło nam poinformować , że grupa studentów z Wrocławia, która pod okiem prof. Waldemara Kuczmy i asystenta Bartosza Radziszewskiego malowała w Kazimierzu, zajęła pierwsze miejsce !!!

Gratulujemy sukcesu, tym większego, że studenci z Wrocławia zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz otrzymali dwa wyróżnienia.

19 kwietna 2015 roku zakończyła się Kazimierzu Dolnym nad Wisłą V PLENERIADA Uczelni Artystycznych zorganizowana i sfinansowana przez warszawską Galerię Sztuki STALOWA. Wzięli w niej udział studenci i kadra dydaktyczna z ASP w Krakowie ( Profesor Adam Brincken, Asystentka Dr. Edyta Sobieraj ) , ASP we Wrocławiu ( Profesor Marian Waldemar Kuczma, Asystent Bartosz Radziszewski ) i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie ( Profesor Walenty Wróblewski, Asystent Dr Kamil Siczek ). Przez 11 dni w Domu Pracy Twórczej KUL przy ulicy Puławskiej 94 w Kazimierzu studenci mogli pod okiem swoich profesorów i asystentów nie tylko tworzyć obrazy, ale również zwiedzić okolicę, dobrze się poznać i wspólnie pobiesiadować. Stałym punktem programu była wieczorna część seminaryjna, podczas której kadra dydaktyczna prowadziła prezentacje i zajęcia dla wszystkich studentów. Uczestnicy mieli okazję poznać dogłębnie twórczość kadry dydaktycznej, nawiązali wiele cennych znajomości, snują plany wspólnych przedsięwzięć artystycznych.

Jedno popołudnie przeznaczone było na wypad do Lublina – zwiedzanie Kapicy Świętej Trójcy, spacer po mieście i wizyty w galeriach Gardzienice, Biała oraz Labirynt. Gościem Specjalnym był tym razem znany artysta malarz prof. Franciszek Maśluszczak, który niezwykle ciekawie opowiadał o swojej twórczości.

Wernisaż wystawy poplenerowej w gościnnych pomieszczeniach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki przy ul. Lubelskiej 12 przyciągnął spore grono miłośników sztuki. Wśród wielu znakomitości znalazł dla nas czas także burmistrz Kazimierza Dolnego Pan Andrzej Pisula. Jury złożone z uczestników PLENERIADY oraz zaproszonych gości w tajnym głosowaniu przyznało nagrody indywidualne oraz wyróżnienia, zaś suma punktów zdobytych przez studentów decydowała o kolejności miejsc w klasyfikacji uczelnianej. Emocje były duże, pomimo, iż sam oficjalny wynik nie jest ważny, a tak naprawdę liczy się wzięcie udziału w plenerze.

I miejsce Anna Kiszka z ASP we Wrocławiu

II miejsce Miriam Ptak z ASP we Wrocławiu

III miejsce Anastazja Grigorjewa z UMCS w Lublinie

Jury przyznało też 5 wyróżnień – otrzymali je: Tatiana Talipowa i Katarzyna Młynarczyk z UMCS w Lublinie,Joanna Kałdan z ASP w Krakowie orazŁukasz Jureczko i Grażyna Mrowiec z ASP we Wrocławiu.Rywalizację uczelnianą wygrała ASP we Wrocławiu zdobywając łącznie 75 punktów, przed UMCS w Lublinie, którego studenci uzyskali łącznie 60 punktów i ASP w Krakowie z 35 punktami.

W imieniu wszystkich biorących udział w Pleneriadzie bardzo dziękujemy Panau Krzysztofowi Fabijańskiemu organizatorowi całej akcji, fantastycznemu człowiekowi i miłośnikowi sztuki. Bardzo dziękujemy dyrektorowi KOKPiT – Panu Mariuszowi Płoszaj-Mazurkowi za udostępnienie dwóch sal na wernisaż i wystawę poplenerową, która będzie dostępna do zwiedzania aż do 19 maja 2015 roku.Dziękujemy Profesorom oraz wszystkim ludziom którzy przyczynili się do tego , że V Pleneriada była pełna dobrych fluidów, pozytywnej energi, twóczej pracy i co warte podkreślenia ludzkich spotkań.

info: As.Bartosz Radziszewskizamieścił: As. Piotr Saul