Plener Graficzny w Muzeum Papiernictwa

Opublikowano 04 kwi 2013
plener graficzny

Tegoroczny X Plener Graficzny zorganizowany zostanie w dniach 6–13 kwietnia pod hasłem „Dusznicki młyn papierniczy”.

Celem Pleneru jest stworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej oraz uzdolnień młodzieży, zapoznanie się z bogactwem technik graficznych, poszukiwanie nowatorskiej formy plastycznej dla ukazania walorów architektonicznych dusznickiego młyna papierniczego oraz prezentacja zrealizowanych prac w formie wystawy poplenerowej.

W Plenerze wezmą udział studenci Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza i as. Agaty Gertchen oraz Artura Golińskiego - kierownika Pracowni Grafiki Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Pierwszy dzień pobytu studentów przeznaczony będzie na poszukiwanie inspiracji. Pięć kolejnych dni - na realizację prac na zadany temat. W tym samym czasie studenci przeprowadzą warsztaty graficzne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego. Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa poplenerowa, której wernisaż odbędzie się 12 kwietnia o godz. 13.00. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach cyklu „Młyn historii 2013". Patronat honorowy nad nią objął Rektor wrocławskiej ASP – prof. Piotr Kielan.

info: Artur Goliński

Oczekujcie fotorelacji :)