Plener graficzny w Dusznikach Zdroju

Opublikowano 18 kwi 2012
Plener graficzny w Dusznikach

W dniach 10 - 17 kwietnia 2012 r. odbył się plener graficzny organizowany przez Pracownię Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza i as. Agaty Gertchen.

Prof. Przemysław Tyszkiewicz już od kilku lat współpracuje z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Co roku odbywa się tu plener graficzny, który nie tylko opiera się na pracy twórczej w pracowni graficznej (mieszczącej się w podziemiach Papierni), ale daje też studentom możliwość poprowadzenia warsztatów graficznych z młodzieżą oraz zapoznania się z technologią czerpania papieru.

W tym roku zarówno studenci jak i uczniowie realizowali prace graficzne na zadany temat: „Młyn papierniczy – pomnik historii" i odbijali je na "papierze dusznickim". Plener uwieńczony został wernisażem wystawy prezentującej owoce pracy zarówno uczestników pleneru jak i warsztatów.

Opiekunami pleneru byli as. Agata Gertchen i lab. Barnaba Mikułowski, natomiast komisarzem wystawy: Artur Goliński.
W plenerze uczestniczyli: Katarzyna Szeluk (V r.), Magdalena Czerniawska (IV r.), Andrzej Dyja (III r.), Kamil Tobiasz (III r.), Kasia Głód (II r.), Mateusz Dąbrowski (II r.).

foto:

Agata Gertchen, Andrzej Dyja

więcej na: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.250069181755608.54883.166533940109133&type=1

AG