Plener graficzny w Dusznikach-Zdroju

Opublikowano 17 kwi 2011

W dniach 9 - 16 kwietnia odbył się plener graficzny Pracowni Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza i as. Agaty Gertchen.

Pracownia 407 już od kilku lat współpracuje z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Co roku odbywa się tu plener graficzny, który nie tylko opiera się na pracy twórczej w pracowni graficznej (mieszczącej się w podziemiach papierni), ale daje też studentom możliwość poprowadzenia warsztatów linorytu z młodzieżą oraz zapoznania się z technologią czerpania papieru.

W tym roku zarówno studenci jak i uczniowie realizowali prace graficzne na zadany temat: "Zdroje Ziemi Kłodzkiej" i odbijali je na "papierze dusznickim". Plener został uwieńczony wernisażem wystawy prezentującej owoce pracy zarówno uczestników pleneru jak i warsztatów.

Opiekunem pleneru był prof. Przemysław Tyszkiewicz, natomiast komisarzem wystawy: Artur Goliński.

W plenerze uczestniczyli: as. Agata Gertchen, lab. Barnaba Mikułowski, Martyna Rupa (IV r.), Julita Nowosad (III r.), Martyna Zimoń (III r.), Krzysztof Grudziński (III r.), Anna Kosarewska (II r.) oraz Alicja Masiukiewicz (II r.).

AG