„Piękne i silne – kobiety związane z Bauhausem jako inspiracja dla współczesnych projektantek, artystek, kobiet.”

Opublikowano 21 paź 2019

Zapraszamy na wykład, który odbędzie się z okazji setnej rocznicy założenia uczelni BAUHAUS.

Z okazji setnej rocznicy założenia uczelni BAUHAUS zapraszam na wykład pt. „Piękne i silne – kobiety związane z Bauhausem jako inspiracja dla współczesnych projektantek, artystek, kobiet."

Wykład odbędzie się dnia 23 października 2019 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Akademia ma swoją główną siedzibę w budynku, w którym przed II wojną światową działała niemiecka uczelnia artystyczna, nazywana czasem „Bauhausem przed Bauhausem", z racji nowatorskiego połączenia sztuki i rzemiosła. W Bauhausie kontynuowali naukę niektórzy studenci z Breslau, jak Maria Rasch, studentka Hansa Poelzinga, a w budynku przy obecnym Placu Polskim pracowało kilku byłych pedagogów słynnej niemieckiej uczelni, jak Oskar Schlemmer czy Georg Muche. Upamiętnijmy tę ważną rocznicę przypomnieniem losów i osiągnięć niezwykłych pracujących tam kobiet.

GDZIE: Nowy budynek ASP – Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności

ul. Traugutta 19/21, sala 410