Pasaggeway -Elżbieta Leszczyńska w Galeri "Małgosia"

Opublikowano 14 gru 2011

" Dla mnie osobiście, punktem wyjścia do pracy nad realizacją, jest przede wszystkim, architektoniczna specyfika przestrzeni "

Elżbieta Leszczyńska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Studiowała w pracowni u Prof. Grazyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej oraz, przez rok, w Bratysławie na VSVU na Wydziale Rzeźby po kierunkiem Prof. Jana Hoffstadtera oraz na Wydziale Sztuki Użytkowej – Metal i Biżuteria - pod kierunkiem prof. Karola Weisslechnera.

Dyplom obroniła w 2010 roku.
O sobie mówi: "..Dla mnie osobiście, punktem wyjścia do pracy nad realizacją, jest przede wszystkim, architektoniczna specyfika przestrzeni. Interesuje mnie sytuacja „tu i teraz", a moje realizacje mają wykorzystać potencjał przestrzeni, w której przyjdzie im powstać.Jako twórcy, jest mi najbliższa estetyka Minimal Artu. To właśnie dzięki niej eksperymenty z przestrzenią, obiekty w niej umieszczone jak również sposób jej aranżacji, pozwalają uchwycić coś, co mogłoby zostać pominięte w wypadku nadmiaru formy. Istotne jest dla mnie przemienianie miejsca w stan umysłu.."

Obecnie zajmuje się rzeźbą oraz projektowaniem biżuterii.

Ważniejsze nagrody i wystawy:
-Wyróżnienie honorowe „Wdowom Katyńskim", Kraków, 2011.
-Pierwsze miejsce w konkursie na Projekt Wrocławskiego Stojaka Rowerowego, 2008.
-Artystyczne Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia, 2008/2009.
„Polska biżuteria patriotyczna", Muzeum Niepodległości, Warszawa, 2011.
„Podporządkowanie", BWA studio, Wrocław, 2010.

Wystawa pokonkursowa, Gallery Elverket, Ekenas, Finland, 2010.
W dorobku artystycznym ponad 12 wystaw, w Kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy:

15.12.2011 o godzinie 17.00 w Galerii Towarzystwa Miłośników Wrocławia "Małgosia"
ul. Odrzańska 39/40 (kamieniczka Małgosia)

jk