"Paraliż senny" Marcin Cibor

Opublikowano 12 gru 2017

Przegląd Kultury Studenckiej w Czasoprzestrzeni zaprasza na wystawę malarstwa połączoną z teatrem

English below

[POL]
Przegląd Kultury Studenckiej w Czasoprzestrzeni zaprasza na PARALIŻ SENNY.

PARALIŻ SENNY to wystawa sztuki autorstwa wrocławskiego artysty, Marcina Cibora, ukazująca różne formy przeżywania snów. Wychodzi ona poza schematy wystaw, do jakich oglądania jesteśmy przyzwyczajeni, gdyż łączy malarstwo ze sztuką teatralną.

Paraliż senny, zwany także porażeniem przysennym, jest stanem, który można wytłumaczyć jako rozbieżność pomiędzy odczuwaniem umysłu i ciała w fazie snu. Uczeni stan ten tłumaczą jako obudzenie umysłu, podczas gdy ciało pozostaje w dalszej fazie snu. Paraliż ma miejsce w czasie wysokiej aktywności mózgu, kiedy ciało doznaje tzw. atonii mięśni – głównie by zapobiec wykonywaniu ruchów związanych z przeżywaniem.

Wydarzenie na facebook: TUTAJ

Tramwajowa 1-3

WSTĘP WOLNY!

[ENG]
Student Culture Festival in Czasoprzestrzeń invites you to SALNY PARALIS.

PARASISE SENNY is an art exhibition by Marcin Cibor, a Wrocław artist, showing various forms through whch we can experience dreams. It goes beyond the patterns of exhibitions to which we are accustomed, because it combines painting with theatrical art.

Sleep paralysis is a condition that can be explained as a discrepancy between the sensation of the mind and the body in the sleep phase. Scientists explain this state as the awakening of the mind, while the body remains in the further phase of sleep. Paralysis occurs during high brain activity, when the body experiences the so-called muscle atony - mainly to prevent movements associated with the mental state.

FREE ENTRANCE

Event on facebook: HERE