OF PAINTING OFF PAINTING W PETERSBURGU

Opublikowano 29 paź 2015

FOTORELACJA Z WERNISAŻU

24 października 2015 odbył się wernisaż wystawy „Of Painting off painting", w której udział wzięło 19 artystów, dydaktyków związanych z Wydziałem Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, w niezwykłym miejscu, jakim jest Centrum Sztuki Puszkińska 10 - Muzeum Nonkonformizmu w Petersburgu.

Centrum Puszkińska 10 jest jednym z dwóch największych ośrodków kultury i sztuki niezależnej w Rosji, skupiającej szeroko rozumiane działania artystyczne, pracownie plastyczne, sceny teatralne, galerie i muzea.

Wystawa „Of painting off painting", której towarzyszy katalog, jest pomyślana jako prezentacja artystów malarzy posługujących się nie tylko tradycyjnym arsenałem środków wyrazu, ale poszukujących również w nieco szerszym zakresie owej, trudnej nieraz do zdefiniowania, malarskości. Na wystawie znalazły się prace wideo, fotografie, realizacje cyfrowe.
Wystawa została bardzo gorąco przyjęta przez publiczność. Spotkaliśmy się w wieloma pozytywnymi komentarzami i zainteresowaniem naszą twórczością, czego dowodem jest, między innymi, propozycja wzięcia udziału w Festiwalu Sztuki Wideo.

Wystawa została dofinansowana przez Instytut Polski w Petersburgu.

Uczestnicy: Marta Borgosz, Marek Jakubek, Anna Kołodziejczyk, Stanisław Kortyka, Daria Milecka, Kasper Minciel, Kamil Moskowczenko, Zdzisław Nitka, Joanna Pałys, Przemek Pintal, Marlena Promna, Wojciech Pukocz, Andrzej Rafałowicz, Michał Sikorski, Krzysztof Skarbek, Anna Szewczyk, Piotr Tyszkowski, Krzysztof Wałaszek, Marian Wołczuk.

Muzeum Nonkonformizmu / Główna Sala

Centrum Sztuki Puszkińska 10