Packaging Innovations!

Opublikowano 06 Maj 2022
im

Konkurs Strefa Studenta to projekt umożliwiający młodym projektantom promocję nowatorskich prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji z biznesowym środowiskiem branży opakowań. Karina Dziamidzik jest jedną z pięciu osób które zostały finalistami konkursu w kategorii szata graficzna. Jej projekt oraz prototypy zostaną zaprezentowane podczas 14 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dn. 31.05.-01.06.2022 w EXPO XXI Warszawa.

Karina jest studentką IV roku w Pracowni Reklamy i Informacji Wizualnej ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu prowadzonej przez prof. ucz. Artura Skowrońskiego. Projekt powstał na III roku, gdzie w ramach zadania semestralnego realizowane są projekty dotyczące etykiet i opakowań.

Jako potencjalnego klienta Karina wybrała istniejący na rynku browar Perun, specjalizujący się w piwach kraftowych. Główną częścią projektu są ilustracje, przedstawiające demony nawiązujące do mitologii słowiańskiej. Monochromatyczna kolorystyka wyróżnia produkt na rynku piw kraftowych. Oprócz linii etykiet w ramach projektu powstały opakowanie zbiorcze i gadżety promujące. W projekcie zostało użyte logo browaru w ramach cytatu. Jest to niekomercyjny projekt studencki.

Anna Stępkowska (as.) prowadząca III rok o Karinie mówi tak:

"Karina z dużą łatwością tworzy świetne, dojrzałe projekty, w dodatku opatrzone sporą dawką humoru. Projekt która opracowała na 3 roku był na tyle atrakcyjny, że należało go pokazać szerszej publiczności. Prezentacja na targach stwarza taką możliwość oraz okazję do nawiązania ciekawych kontaktów w branży opakowań. Myślę, że dla Kariny to będzie cenne doświadczenie."

Międzynarodowe targi Packaging Innovations to najbardziej innowacyjne wydarzenie w branży opakowań. Wyróżnia je formuła konkretnych spotkań biznesowych, ciekawa oferta produktowa, liczne innowacje, a także bogaty program towarzyszący pełen inspirujących wykładów i warsztatów oraz konferencje branżowe.

Trzymamy kciuki!

opracowanie: ASN