,,Ożenki'' Beaty Filipowicz w galerii na Szewskiej

Opublikowano 07 gru 2016

Zapraszamy do obejrzenia indywidualnej wystawy plakatów studentki Pracowni Ilustracji

"Wyapoteozuję Cię Panie za pomoc materialną", "Poznam chętnie samotną matkę, subtelnie owłosioną", "Poślubię panią, która zapewni mi egzystencję. Zredukowany inteligent" - krzyczały ogłoszenia w przedwojennej prasie. Dziś ich rolę pełnią portale randkowe, a stare ogłoszenia budzą nostalgiczny uśmiech. Beata Filipowicz, studentka Pracowni Ilustracji wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na postawie lektury przedwojennej prasy stworzyła galerię typów - samotnych, szukających drugiej połowy, serc. Jej kandydaci na mężów i żony oczarują nas swoim wdziękiem w galerii ulicznej Szewska Pasja od najbliższego piątku. Ach, kogo tam nie będzie: rzeźnik domowy, oficer artylerii, bokserka i kobieta z biustem 18-latki. Festiwal fryzur, katalog przedwojennej mody, damska bielizna i męska golizna! Nie będzie golizny? A to szkoda...
Tomasz Broda
(pracownik naukowy, lekoman i erotoman)

Beata Filipowicz "Ożenki", galeria uliczna Szewska Pasja, ul. Szewska (między Nożowniczą a Kotlarską)
od 9 grudnia 2016 do 12 stycznia 2017

zamieściła: Szalwa