Otwarcie nowej siedziby Akademickiego Centrum Designu!

Opublikowano 02 lip 2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Od wtorku 29.06 miejscem działalność Akademickiego Centrum Designu jest zrewitalizowany budynek na zabytkowym osiedlu fabryczno-rezydencjonalno-mieszkalnym Księży Młyn. W przeszłości działała w nim pierwsza w Łodzi szkoła fabryczna Karola Scheiblera. Nieruchomość przy ul. Księży Młyn 13/15 w 2013 r. miasto przekazało Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i - zgodnie ze zobowiązaniem jej rektora - obiekt został przeznaczony na działalność centrum designu.

Akademickie Centrum Designu (ACD) to wspólna inicjatywa m.in. Akademii Sztuk Pięknych z Łodzi, Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy, Wrocławia i ze Szczecina oraz Uniwersytetu Artystycznego z Poznania. Skupia ono wydziały projektowe tych uczelni, a głównym celem ACD jest nawiązanie współpracy między biznesem a nauką poprzez wspólne badania rozwojowe i projektowe, a także promocja polskich szkół designu, ich twórczości i polskiego przemysłu.

Inauguracji towarzyscy otwarcie 4 wystaw projektowych, m.in. ekspozycji pod kuratelą Izabeli Bołoz pt. Young Polish Designers: Care, Connect, Change. W wystawie biorą udział prace trzech studentek wydziałów projektowych naszej ASP: Wiszące ogrody Ewy Rostojek, Umywalnia Karoliny Gardzilewicz oraz Fasola Si Do Marty Kluby.

info: Joanna Jabłońska-Pawlaczek

zamieściła: AN