Otwarcie Galerii 100kotów

Opublikowano 16 sty 2015
 Ellen Skafvenstedt

Już jutro otwarcie nowej galerii i impreza inaugurująca działalność miejsca- w wystawie biorą udział studenci i pracownicy Akademii.

Pod koniec 2014 roku pisaliśmy, że przy ul. Krakowskiej 100 we Wrocławiu powstaje nowa przestrzeń do działań artystycznych i zachęcaliśmy naszych studentów do aktywnego włączenia się w pomoc przy przygotowywaniu miejsca.

W odpowiedzi wielu z Was przybyło z pomocą oferując swoje pomysły i wkładając cieżką fizyczną pracę, dzięki czemu otwarcie Galerii 100kotów stało się możliwe. Należą się Wam za to 100krotne podziękowania. Przyczyniliście się do przekształcenia ogromnej przestrzeni starych magazynów w miejsce gotowe do działań artystycznych.

Już jutro - 17.01.2015 roku, w znakomitej oprawie muzycznej swoje dzieła pokażą studenci i pracownicy Akademii. Zaprezentowana zostanie młoda i świeża sztuka w miejskim stylu, tworzoną przez szóstkę artystów ze Szwecji, Chin, Portugalii i Polski. Przygotujcie się na całe spektrum mediów, łącznie z rzeźbą, obrazami, rysunkami, instalacjami video i nawet performance'em podczas trwania imprezy.

UCZESTNICY WYSTAWY:

✫ Piotr Saul // WROCŁAW

Piotr Saul (1986 r.) absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W 2010 roku bronił dyplomu z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja , prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka. Asystent na wydziale Malarstwa i Rzeźby w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka.

Przedstawione prace malarskie to rozwinięcie sztuki street artu na płótnie. Fuzja kolorów i eksperymenty strukturaln wprowadzają widza w baśniowy owiany mgłą świat.

malarstwo

Mumu Wang // CHINY

"Wszyscy należymy do miejsca, z którego pochodzimy- Ziemi. Wszyscy powrócimy do ziemi, tak jak liście powracają w końcu do korzeni. Po śmierci ziemia okryje nas z zewnątrz i wypełni w środku. Picie soków ziemi z mojego rodzinnego miasta to sposób na wyrażenie mojej miłości do tego miejsca."

Mumu Wang (1989 r.), od 2008 studentka Tianjin Academy of Fine Art China, a od 2013 studiów w języku angielskim na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

video, 2014

Sofia Palma // PORTUGALIA

"Czy rysunek, podobnie jak fotografia i video może być użyty jako narzędzie do rejestracji wydarzeń?"

Sofia Palma- studiuje w języku angielskim na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

performance

Lija Silins // SZWECJA

Lija Silins- w tym roku broni dyplomu I-go stopnia na Wydziale Architektury Wnętrz Konstfack University of Arts, Crafts and Design in Stockholm. Kończy właśnie semestr na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w ramach wymiany studenckiej.

Utan titel: rysunki, 2014

In between: video instalacja, 2014

✫ Ellen Skafvenstedt // SZWECJA

Na wejściu natraficie na jej pracę: 'Textile Sanctuary- From wasting to praising'.

Ellen zebrała materiały i ubrania leżące na ulicach i w śmietnikach w obrębie Wrocławia i zamieniła je w coś świętego - w sanktuarium. Jest to próba zmiany wartości tych materiałów i sposobu, w jaki je postrzegamy.

Ellen Skafvenstedt jest studentką University college of Arts, Crafts and design in Stockholm na wydziale Textile at Konstfack. Kończy właśnie semestr na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w ramach wymiany studenckiej.

rzeźba

Michał Niedziewicz // WROCŁAW

Jego istalacja rzeźbiarska to niekończąca się opowieść o Pralni i Galerii 100kotów- przy pomocy gipsu i światła Niedziewicz uwiecznił wszystkich, którzy pomogli stworzyć oba miejsca.

Michał Niedziewicz jest studentem ostatniego roku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii.

rzeźba

KURATOR:

Michał Niedziewicz (ASP Wrocław)

OPRAWA MUZYCZNA:

✫ Sid Le Rock (KOMPAKT / Beachcoma ) // KANADA

✫ Metope (Areal / Beachcoma ) // NIEMCY

✫ KOSMOS ( Kosmos Records ) // POLSKA

✫ Seb & Rodrigezz (Klub Pralnia) // POLSKA

więcej informacji

Impreza jest jedynie inauguracją działalności miejsca- wciąż zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów na realizacje i działania w przestrzeni Galerii 100kotów.

Wystawę oglądać będzie można nieodpłatnie także po imprezie- szczegóły niebawem.

Zamieściła: Anna Zielińska