Ostatnie wolne miejsca!

Opublikowano 07 lut 2013
logo ASP

Najbliższy termin rekrutacji na studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) to 19 LUTY 2013r.

Informacje na temat Rekrutacji można uzyskać w Dziekanacie Malarstwa i Rzeźby, pok. 116, Tel: (071) 343-80-31, wew. 221

Studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku malarstwo są niepowtarzalną szansą rozwoju artystycznego. Znamienici artyści – pedagodzy umożliwią zainteresowanym indywidualny rozwój twórczy.

Studia wieczorowe oferują studiowanie malarstwa i rysunku na bazie historycznych i współczesnych dokonań „szkoły wrocławskiej" i najnowszych trendów w sztuce. Student objęty programem pracowni malarstwa, prowadzony będzie do własnych indywidualnych poszukiwań wypowiedzi, oraz określania problematyki artystycznej, którą zrealizuje w swoim malarstwie. „Zarówno tradycyjne środki malarstwa, jak i nowatorstwo medialne powinno być związane z wyznawaną postawą twórczą, określoną interpretacją świata i sztuki. Praca dyplomowa, to samodzielne, dojrzałe dzieło artystyczne, podejmujące świadomie ważne kwestie artystyczne, światopoglądowe czy filozoficzne". Pracownia rysunku, również oparta na indywidualnym prowadzeniu drogi rozwoju artystycznego, pozwoli uświadomić studiującym możliwości realizacyjne rysunku prowadzące do sztuki. „Otwartość na propozycje studentów ich własnego definiowania funkcji rysunku jest fundamentem programu pracowni."

Studia umożliwiają również możliwość kreacji przestrzeni publicznej w oparciu o autorski program Pracowni Projektowania Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej. W opanowaniu technik malarskich pomoże program pracowni Technik i Technologii Malarstwa, który został przygotowany specjalnie dla studentów studiów wieczorowych. Program umożliwia poznanie historycznych i współczesnych materiałów oraz technik wykorzystywanych przy realizacjach malarskich. Ćwiczenia pozwolą opanować m.in. takie techniki jak: mozaika, enkaustyka, sgraffito, fresk, złocenie.

Zachęcamy wszystkich ambitnych, twórczych pasjonatów malarstwa do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu!!!

Najbliższy termin rekrutacji to 19 luty 2013r.!

Informacje na temat rekrutacji można uzyskać w Dziekanacie Malarstwa i Rzeźby,
pok. 116, tel: (071) 343-80-31, wew. 221

Kierownik Studiów Wieczorowych