OPSK w Krakowie

Opublikowano 13 lut 2023
azg
OPSK Kraków - logo

W dniach 12- 26 stycznia 2023 r. w Galerii Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie prezentowana była wystawa Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki.

Ekspozycja dzieł 53 artystów wcześniej pokazana w listopadzie 2022 r. w dwu wrocławskich galeriach Neon i Sztuka na miejscu, tym razem umieszczona została w jednej przestrzeni. Inna aranżacja sprawiła, że widzowie mogli oglądać zbiór książek artystycznych OPSK i odczytywać ich znaczenia w nieco innym – nowym – kontekście.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia przygotowanej przez Mirę Boczniowicz.

główna kuratorka OPSK: Magdalena Wosik
kuratorzy pomocniczy OPSK: Renata Pacyna, Jacek K. Żurek
projekt wystawienniczy: Jacek K. Żurek
wsparcie organizacyjne: Anna Czajka
projekt i skład katalogu i wydawnictw towarzyszących: Joanna Skrzypiec-Żuchowska
projekt identyfikacji wizualnej OPSK: Karolina M. Wiśniewska
Zapis i sekwencje filmowe OPSK: Mira Boczniowicz

Wystawa zrealizowana przy finansowym wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.