Ogólnopolska konferencja Media Art

Opublikowano 29 kwi 2014

24 kwietnia 2014 r. w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności odbyła się ogólnopolska konferencja dydaktyków związanych z obszarem sztuki mediów, reprezentujących polskie uczelnie plastyczne.

Na konferencji obecni byli akademicy z Łodzi, Warszawy, Szczecina, Poznania, Katowic, Krakowa, Bydgoszczy oraz Wrocławia.

W trakcie paneli dyskusyjnych podejmowane były następujące tematy:

- Sztuka mediów w obszarze inteligentnych specjalizacji oraz perspektywa współpracy z przemysłem kreatywnym;

- Budowa cyfrowej platformy integrującej polskie jednostki związane ze sztuką mediów, intermediami i multimediami;

- Sytuacja środowiska artystycznego w kontekście systemu grantów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Nauki.

Inicjatorem konferencji był Prof. Wiktor Jędrzejec – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem i gospodarzem konferencji była Katedra Sztuki Mediów (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu).

--------------------------------------
info zamieścił Jakub Jernajczyk