Odwiedziny chińskich partnerów

Opublikowano 12 Maj 2015

Na zaproszenie Rektora z Tianjin Academy of Fine Arts Rektor ASP Piotr Kielan , Kanclerz Wojciech Orzechowski, Beata Ludwiczak – BWZ, dr hab. Gabriel Palowski z Wydziału CiSz, dr hab. Katarzyna Koczyńska – Kielan delegowana przez Wydział CiSz odwiedzili uczelnie partnerskie w Chinach oraz nawiązali nowe kontakty z partnerami biznesowymi i uczelniami artystycznymi.

Pobyt w Tianjin to jak wizyta u starych znajomych, współpracujemy od 2008 r. wymieniając się wystawami, dydaktykami i studentami. Uczelnia w Xi'an (Academy of Fine Arts) to nowy znaczący partner głównie dla studentów i wykładowców z grafiki, ceramiki i konserwacji.

Wizyta w firmie projektowej Highest Adversting w Pekinie to szansa na praktyki wakacyjne dla studentów, ponadto trzy wizyty w siedzibie Związku Artystów Plastyków, dwóch galeriach w słynnej dzielnicy 798 i teatrze Star Theatre w Fanxing Museum to prawdopodobne miejsca prezentacji dokonań artystycznych wrocławskiej ASP.

Współorganizatorem wizyt w Xi'an było Stowarzyszenie Polsko – Chińskie na rzecz kultury i sztuki.

Zapraszam na foto relację - Rektor

informacja: Rektorat, zamieścił: Leszek Sołtys