OBRONY MAGISTERSKIE AW - Aleksandra Śliwińska i Marcin Cibor

Opublikowano 18 lip 2016

W dniu 15 lipca br. w budynku Akademii na Placu Polskim odbyły się publiczne obrony dyplomów magisterskich studentów katedry architektury wnętrz pod kierunkiem prof. Dariusza Grzybowicza oraz as. Karoliny Cykowskiej. Tytuł magistra sztuki otrzymali: Aleksandra Śliwińska oraz Marcin Cibor.

Przedstawione prace reprezentowały wysoki poziom. Każdy z dyplomów odznaczał się nowatorskim podejściem. Kreatywność dyplomantów można było dostrzec w zróżnicowanym sposobie projektowania przestrzeni, wyborze tematu a także sposobie prezentacji projektu.

Aleksandra Śliwińska zaprezentowała ciekawą wizję zespołu obiektów mieszkalnych w kontekście brzegu jeziora. Domy na wodzie przedstawione przez autorkę zachwyciły komisję pełną finezji, lekkości oraz nieco drapieżna formą - niczym kra dyrygującą na tafli spokojnego jeziora. Umiejętności zdobyte przez Panią Aleksandrę w II pracowni projektowania wnętrz są już doceniane na arenie międzynarodowej. Projektantka może się pochwalić realizacjami we współpracy z takimi biurami jak B.I.G. (Bjarke Ingles Group) z Kopenhagi czy też Unstudio z Amsterdamu.

Wśród prac został szczególnie wyróżniony dyplom Marcina Cibora. Koncepcja plastyczna do gry platformowej inspirowana grą Heroes Might of Magic III zawierała autorską wizję podwodnego świata przepełnionego mistycyzmem. Wizualizacje, prezentujące barwne zanurzone w półmroku propozycje budynków i lokacji, zostały wzbogacone szkicami podwodnych kreatur. Komisja podczas obrony została wprowadzona do magicznego świata gry m.in. poprzez animację wzbogaconą patetyczną muzyką oraz donośnym głosem lektora opowiadającym historię uniwersum rodem z powieści fantasty. Dopełnieniem dyplomu stały się wydrukowane na drukarce 3d modele budynków uwiezione w akwarium i zanurzone w zabarwionej na niebiesko wodzie. Wydruki powstałe pod czujnym okiem wykładowców II pracowni projektowania architektury wnętrz stały się swoistym zaproszeniem do refleksji nad tym co realne a wirtualne.

Umiejętności dyplomantów zostały docenione poprzez wysokie recenzje i oceny. Z murów uczelni wydostali się kolejni świadomi, zdolni i obdarzeni wysokim zmysłem estetycznym projektanci.

Informacje zamieściła: Karolina Cykowska