Obraz kontrolny

Opublikowano 16 kwi 2014
Obraz kontrolny Fot. Justyna Patecka

Katedra Mediacji Sztuki zaprasza na proces tworzenia wspólnej przestrzeni w Neonie.

Katedra Mediacji Sztuki proponuje działania warsztatowe i wystawę w procesie zatytułowaną "Obraz kontrolny".

To projekt warsztatowy, skupiający różne media, w którym biorą udział wykładowcy i studenci z Katedry Mediacji Sztuki, a także zaproszeni goście, artystka i pedagog Anna Płotnicka z grupą uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych we Wrocławiu, kuratorka i krytyczka sztuki Magdalena Ujma z Kołem Naukowym Pracownia Wolnego Wyboru Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze, Patrycja Mastej i Magdalena Skowrońska, Dział Edukacji Muzeum Współczesnego Wrocław.

Działania performatywne, pokazy i interaktywny charakter projektu mają na celu odejście od klasycznie rozumianej wystawy. Skupiamy się na pokazaniu różnych postaw i sposobów postępowania, opierając się na elastycznej formie warsztatów i spotkań.

Prace realizowane w ramach projektu „Obraz kontrolny" mają charakter roboczy, bowiem szczególnie zależy nam na ukazaniu rozmaitych aktywności w procesie.

Projekt rozpoczął się w środę 16 kwietnia w Galerii Neon, wystawą prof. Eugeniusza Józefowskiego i studentów Pracowni Komunikacji Twórczej pt. "Mediacje z ciałem'', warsztatami Ewy Zarzyckiej i Anny Płotnickiej pt. ''Alfabet sztuki'', warsztatami prowadzonymi przez Patrycję Mastej i Magdalenę Skowrońską pt. "Przepływ''. W tym samym dniu odbędzie się montaż wystawy prof. Darii Mileckiej i studentów II i III roku, składającej się z prac realizowanych w Pracowni Słowa i Obrazu.

Koordynatorzy: Ewa Zarzycka, Marcin Mierzicki.

Info: Agnieszka Kłos