Oblicza Komunikowania Wizualnego

Opublikowano 24 mar 2011
konferencja - oblicza komunikowania wizualnego

Pod takim hasłem w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielarowej odbyła się konferencja z udziałem prof. Dariusza Grzybowicza.

Wykład Prof. Grzybowicza pt.: Autorska metoda konstruowania przestrzeni wirtualnej umożliwiająca percepcję przestrzeni otwartej (pejzaż, tło, otoczenie) wywołał wielkie zainteresowanie będące przedmiotem późżniejszych dyskusji w kuluarach. Program konferencji objął też uroczyste otwarcie Centrum Sztuki i Techniki Cyfrowej - zespołu nowocześnie wyposażonych laboratoriów przeznaczonych dla badań naukowych w dziedzinie nowoczesnego obrazowania i multimediów, a także promocję książki " Oblicza Komunukowania Wizualnego" pod redakcją dr Rafała Polaka której współałtorem jest prof. Dariusz Grzybowicz. Pozycja ta ma służyć jako pomoc dydaktyczna dla studentów kształcących się na specjalnościach związanych z wizualną sztuką cyfrową - projektowaniu przestrzeni wirtualnej, grafice komputerowej w mediach, fotografii i realizacji obrazu oraz web design'u. Może być także pomocna dla studentów wszystkich kierunków artystycznych, oraz zainteresowanych tematem sztuk wizualnych. Książka ukazała się wydawnictwem Konsorcjum Akademickiego dzięki dofinansowaniu z funduszu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Jacek Żurek