Obiekt Niemożliwy

Opublikowano 03 paź 2019

Pierwszy z Obiektów Niemożliwych powstanie we Wrocławiu, już 11 października

Co jest niemożliwe w architekturze i czy architekci mogą to przezwyciężyć? Z okazji 25-lecia „Architektury-murator" zaprosiliśmy trzech wybitnych architektów, nauczycieli-mentorów, przedstawicieli trzech różnych pokoleń: profesora Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątkę, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i spróbowali, poprzez symboliczną przestrzenną instalację, wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze.

Pierwszy z Obiektów Niemożliwych powstanie we Wrocławiu, już 11 października. Z

OBIEKT NIEMOŻLIWY we Wrocławiu architekta Jerzego Łatki z zespołem studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, to instalacja która, w zgodzie z ekologicznym nurtem w architekturze, używa papieru, jako materiału organicznego i z zasady nie trwałego. Jerzy Łątka zainteresowany jest szczególnie architekturą dla osób pozbawionych dachu nad głową, ofiar katastrof czy wojen. Instalacja z papieru przy Muzeum Architektury we Wrocławiu to polemika z utrwalonym przez pokolenia architektów fetyszem trwałości, nieprzemijalności i niepotrzebnej pompatyczności – wobec obecnych wyzwań cywilizacyjnych liczy się możliwość recyklingu i szybkiego reagowania na społeczne potrzeby.

Więcej informacji: www.architektura25.pl