Nowy kierunek studiów magisterskich !

Opublikowano 26 Maj 2011

Od tego roku otwieramy studia stacjonarne II stopnia w ramach kierunku Edukacja Artystyczna.

NOWY KIERUNEK SUDIÓW MAGISTERSKICH

w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH

studia II stopnia stacjonarne

specjalizacje:

- krytyka artystyczna

- kurator wystaw

Oferta studiów magisterskich jest poszerzona o nowe przedmioty prowadzone przez wybitnych specjalistów, krytyków sztuki i artystów. Umiejętności kandydata rozwijane są wielopoziomowo z uwzględnieniem najnowszych tendencji sztuki i nauki.

Absolwent nabywa pogłębioną wiedzę i umiejętności wykwalifikowanego plastyka, twórcy w zakresie sztuk plastycznych oraz uczestnika i animatora kultury współczesnej. Jest przygotowany do realizacji i upowszechniania różnorodnych postaci przekazów wizualnych i medialnych dla celów artystycznych, poznawczych, edukacyjnych i użytkowych, jak i do podjęcia twórczej pracy zawodowej w ośrodkach i instytucjach kultury, sztuki i edukacji pozaszkolnej, mass-mediach, strukturach promocyjnych i reklamowych oraz szkolnictwie (możliwe po ukończeniu kursu nauczycielskiego.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Rodzaj studiów:

Studia 2-letnie, kończące się uzyskaniem tytułu magistra sztuki.

Zasady rekrutacji:

Uprawnione do podjęcia studiów drugiego stopnia są osoby, które mają tytuł magistra lub licencjata tego samego kierunku lub kierunku innego.

Postępowanie rekrutacyjne:

egzamin w dniu 20 - 21.06.2011 r.

1 dzień egzaminu - przegląd prac - 10 prac rysunkowych; 10 prac malarskich; szkice oraz portfolio prac z innych dziedzin np. rzeźba, film, fotografia, projekty twórcze

(zainteresowania kandydata)

2 dzień egzaminu - krótki egzamin praktyczny; - rozmowa z kandydatem, w której określa wybrany kierunek.

Daria Milecka