Nominacje na Wydziale AW i W.

Opublikowano 01 gru 2010
Nominacje profesorskie

W Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie....

... Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie znakomitym dydaktykom z naszego wydziału, Dariuszowi Grzybowiczowi oraz Krzysztofowi Wołowskiemu.
W swoim przemówieniu Prezydent pogratulował nowo mianowanym profesorom wysiłku uwieńczonego wspaniałym efektem, prosząc jednocześnie ażeby nominowani zechcieli odgrywać ważną rolę, jaka się z profesurą wiąże:

"To jest rola mistrza w konkretnym środowisku, w konkretnej dziedzinie nauki. Mistrza i pewnego wyznacznika standardów i ambicji. Życzę państwu, aby państwa kariera dalej się rozwijała i aby służyła w największym stopniu podniesieniu poziomu nauki polskiej, zbudowaniu ambicji i wiedzy w społeczeństwie polskim" - powiedział Bronisław Komorowski.
Należy również podkreślić wyjątkowość osiągniętych rezultatów gdyż praca twórcza w dyscyplinach projektowych nie ogranicza się jedynie do samego projektu ale powiązana jest niejednokrotnie ze skomplikowanym mechanizmem dotarcia do inwestora oraz współpracy z wykonawcami na drodze do realizacji dzieła. Na zakończenie imprezy Prezydent otrzymał portret autorstwa młodej artystki Anastazji Grzybowicz : ) .

tekst : Jacek Żurek
fot: PAP, Jacek Żurek