Noc Muzeów – Dzień Świni

Opublikowano 22 Maj 2013
Studenci Mediacji Sztuki wraz ze swoimi pracami. Fot. Olena Staranchuk.

Pomysł pochodu zawdzięczamy Markowi Stanielewiczowi – jednemu z wykładowców Katedry Mediacji Sztuki.

Prowadzący zajęcia z projektowania graficznego wpadł na pomysł zadania brzmiącego: „Dzień Świni". Jedynym ograniczeniem nałożonym na studentów była powierzchnia robocza – kształt palety o formacie 50/70cm. Tak się zaczęło.

18. 06. 2013 r. o godzinie 20:20 – studentki i studenci Katedry Mediacji Sztuki spotkali się pod wejściem głównym uczelni, aby następnie przejść trasą: ASP – Galeria Dominikańska – ul. Oławska – Rynek – ul. Jatki , prezentując autorskie interpretacje zadania. Nikt nie podejrzewał, że pochód wzbudzi taką sensację. Zdziwienie, zachwyt, konsternacja – takie emocje zauważyć można było na twarzach przechodniów. Padło nawet pytanie czy pochód ma coś wspólnego z równolegle odbywającym się zlotem harleyowców jako, że potocznie są oni nazywani „wieprzami" (hog –wieprz; HOG – Harley Owners Group; hogs - wieprze).

Pochód zakończył się na ulicy Jatki . Studenci i studentki w roli żywych sztalug stanęli w rzędzie i prezentowali swoje realizacje. Po 20 minutach wszyscy się rozeszli. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejną edycję „Nocy Muzeów". Co wydarzy się w przyszłym roku? Czas pokaże.

Źródło: Blog Krytyki Artystycznej prowadzony przez studentów Katedry Mediacji Sztuki w ramach zajęć z mgr Agnieszką Kłos.

Info: AK.