Nieustanne powroty, czyli jak szkice przekształcają się w obrazy

Opublikowano 08 Maj 2017

Malarstwo Profesora Eugeniusza Józefowskiego w przestrzeniach wystawienniczych o nazwie " A Galeria" Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach

W przestrzeniach wystawienniczych o nazwie „ A Galeria" Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach odbywa się Wystawa malarstwa Eugeniusza Józefowskiego pod nazwą „ Nieustanne powroty, czyli jak szkice przekształcają się w obrazy"

Wystawa czynna jest w dniach 10 kwiecień - 10 maj 2017. W auli Wydziału Humanistycznego 27 kwietnia 2017 roku odbył się także wykład profesora Eugeniusza Józefowskiego, w którym uczestniczyli studenci i pracownicy kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz uczniowie Liceum Plastycznego w Mińsku Mazowieckim.

To przedsięwzięcie związane było także z partycypacją Uniwersytetu w wydaniu monografii o twórczości profesora autorstwa pracownika tej Uczelni Pani dr hab. Janiny Florczykiewicz prof. UPH.

informacja: prof. Eugeniusz Józefowski

zamieścił: Tomasz Niedziółka