Niecodzienna wystawa malarstwa

Opublikowano 14 Maj 2015

Wystawa malarstwa studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Jakuba Ratajczyka i Szymona Kota

W dniu 24 kwietnia 2015 r. odbyła się niecodzienna wystawa malarstwa studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Jakuba Ratajczyka i Szymona Kota. W pomieszczeniach garażowych budynku CSU przy ul. Traugutta zaprezentowali kilkadziesiąt prac malarskich. Zainteresowanie autorów modelami samolotów, militariami czy portretowaniem prezydentów nieoczekiwanie stało się komentarzem do ostatnich wydarzeń politycznych. Na aktualności wystawa zyskuje również dzięki zastosowanej konwencji malarskiej łączącej metaforycznie formy realistyczne z abstrakcyjnymi tworząc współczesne kody komunikacji. Jakub Ratajczyk studiuje malarstwo w pracowni prof. Anny Szewczyk, Szymon Kot w pracowni prof. Mariana Wołczuka.

Zapraszamy na fotorelację.

Foto: Błażej PerdekRelacja: prof. Anna Szewczykzamieścił: as.Piotr Saul