"To nie jest dobre miejsce"

Opublikowano 13 gru 2013

Wrocławscy artyści, Wojtek Pukocz i Michał Sikorski, współpracują ze sobą od kilku lat, tworząc unikalny muzyczno-wizualny duet.

Poruszają się po obszarze eksperymentu, łącząc elektronikę i żywe instrumenty z found footage, mappingiem i wizualizacjami. Ich koncerty są wyjątkowymi, bo tworzonymi specjalnie do danej przestrzeni, spektaklami multimedialnymi.

Live act TO NIE JEST DOBRE MIEJSCE odbędzie się w galerii Awangarda, która w całości jest przestrzenią niełatwą i skomplikowaną. Od dawna artyści podejmują próby jej wizualnego i dźwiękowego ujarzmienia. Tym razem Sikorski i Pukocz zaanektują jej hol, zdając sobie sprawę z niedoskonałości wynikających z pierwotnego przeznaczenia budynku, wypełniając nie tylko muzyką i obrazem, ale także instalując specjalnie zaprojektowany ekran, o skomplikowanej strukturze, organizujący wizualność pokazu.

Wojciech Pukocz

Urodzony w 1970 r. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa w 1997 r. w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Obecnie profesor nadzwyczajny w Pracowni Mediów Elektronicznych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w macierzystej uczelni. Od 2012 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Realizuje prace z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii, filmu wideo. Jest autorem kilku spektakli multimedialnych, łączących muzykę wykonywaną na żywo z pokazami filmów.

Michał Sikorski

Urodzony w 1972r. w Częstochowie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Stanisława Kortyki, gdzie od 2007 r. pracuje jako asystent. Doktorat uzyskał w 2013 r. Zajmuje się malarstwem, filmem, muzyką, występami live act. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Live Act
Wojciech Pukocz – wideo
Michał Sikorski – muzyka
Grzegorz Klimek – gitara (gościnnie)