Nasi dyplomanci wśród laureatów Najlepszych Dyplomów ASP 2017

Opublikowano 31 lip 2017

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Marii Gogoli z Wydziału Ceramiki i Szkła a Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Pawła Baśnika z Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Gratulujemy!

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów.

28 lipca o godz.12:00 w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy połączony z uroczystym wręczeniem nagród.

FOTORELACJA Z ROZDANIA NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW

Fotorelacja część 2

Jury IX edycji konkursu Najlepsze Dyplomy ASP 2017 postnowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Rektorów ASP (20 000 zł) – Dyplom „Dialog" (Cezary Adamowicz, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku)

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego(15.000 zł) – Dyplom „CudaWianki" (Maria Gogola, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego (8.000 zł) – Dyplom „Postmortem – obraz jako relikt osobowej świadomości" (Paweł Baśnik, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (8.000 zł) – praca nr 25 „no to do zo bo po co" Yui Akiyama Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie)

Wyróżnienia honorowe:

1. Dyplom „Figura celowości" (Teresa Otulak, Akademia Sztuki w Szczecinie)

2. Dyplom "W moich żyłach żywica" (Anna Świerkosz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach)

3. Dyplom „Rozważania Powszednie" (Adrianna Misiek, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)

4. Dyplom „Monolit" (Izabela Sitarska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)