Narzędzia współczesnego krytyka

Opublikowano 27 Maj 2016
Zajęcia z Krytyki Artystycznej Fot. Agnieszka Kłos

Cyberprzestrzeń staje się taką samą platformą wypowiedzi i istnienia dyskursu publicystycznego jak świat realny.

Wiedzą o tym studenci Mediacji Sztuki, którzy na zajęciach z Krytyki Artystycznej i Komunikacji Medialnej zapoznają się z nowymi formami wypowiedzi, wykorzystując do swoich publikacji bloga, Instagrama i profile Facebookowe.

Blog Krytyki Artystycznej staje się dla nich nie tylko pierwszym miejscem publikacji, wyrażania swojej opinii na temat współczesnej sztuki, recenzji prac swoich nauczycieli i kolegów, ale także ćwiczeniami z obsługi nowoczesnych narzędzi publikacji.

Recenzje i teksty krytyczne, które możemy znaleźć na blogu koncentrują się na wydarzeniach związanych z życiem Akademii, środowiskiem nauczycieli, ale także debiutujących kolegów i życiem środowiska twórczego Wrocławia. Pierwsze próby pisania recenzji i relacji są nie tylko sposobem na uatrakcyjnienie zadania dydaktycznego, ale stają się podstawą do budowania swojego portfolio autorskiego. Studenci mają swoje pierwsze publikacje, które czasem składają się na konsekwentnie realizowaną drogę do stypendium.

Zapraszamy na łamy bloga, zachęcamy do stania się „obserwatorem" Instagrama, a także „polubienia" profilu przedmiotów.

Zamieściła: Agnieszka Kłos.