Najlepsze Dyplomy Artystyczne ASP 2023

Opublikowano 12 sie 2024
and
Najlepsze Dyplomy Artystyczne ASP 2023, zdj. Adam Kozłowski / ASP Gdańsk

3 sierpnia 2024 r. w ASP w Gdańsku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Najlepsze Dyplomy Artystyczne ASP 2023, w związku z którym miało miejsce posiedzenia jury konkursu głównego oraz gremiów jurorskich przyznających pozostałe nagrody przewidziane w konkursie.

Tego samego dnia w Instytucie Kultury Miejskiej „Kunszt wodny” w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom, wśród których znalazła się Iga Staszczak – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła, zdobywając Nagrodę Rektorów za pracę dyplomową „Hedonizm w kryzysie. Konsumpcja, zabawa, pieniądze”, którą zrealizowała pod kierunkiem prof. Katarzyny Koczyńskiej-Kielan.

Najlepsze Dyplomy Artystyczne ASP 2023, zdj. Adam Kozłowski / ASP Gdańsk

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie i poprzedzającym ogłoszenie wyników konkursu, była  otwarta konferencja panelowa o sztuce, która odbyła się również w siedzibie gdańskiego Instytutu Kultury Miejskiej. Debata zorganizowana została już po raz ósmy i jest stałym elementem stanowiącym ważny głos krytyczny, który buduje refleksję wokół twórczości absolwentów uczelni artystycznych. W skład uczestników tegorocznego panelu dyskusyjnego weszli: jury krytyków sztuki – Agnieszka Rayzacher, Małgorzata Ludwisiak, Sebastian Cichocki, prof. Krzysztof Gliszczyński (promotor nagrodzonego w roku 2018 dyplomu) z ASP Gdańsk oraz Przewodnicząca jury dr hab. Beata Mak-Sobota z ASP Wrocław. Konferencję poprowadził pisarz Maciej Siembieda.

Gratulacje kierujemy raz jeszcze do zwyciężczyni i uczestników oraz promotorów!
Zapraszamy do Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku na wystawę, która trwa do 25 sierpnia 2024 r.

Beata Mak-Sobota