NAGRODY w KONKURSIE LAMPA DLA MAŁOLATA

Opublikowano 26 mar 2015
oka21

W konkursie Lampa dla Małolata zorganizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy ze Studiem Autorskim Goczołowie Architekci i Agencją SOMA i rozstrzygniętym w środę podczas XXIII Targów ŚWIATŁO 2015 dwa miejsca na podium należą do ASP we Wrocławiu.

Zwyciężczynią konkursu jest studentka Wydziału Architektury Wnętrz PATRYCJA KRYSZCZUK, autorka projektu lamp-kinkietów LEMURKI. Jury doceniło jej „kreatywnie stworzoną za pomocą prostych środków i jednego materiału lampę z blachy"*.
Na podium Patrycja spotkała się z Magdaleną Wosik, która prowadzi zajęcia ze studentami w Katedrze Projektowania Graficznego i zaprojektowała lampę OKA. Jury zwróciło uwagę na „bardzo wyrazistą, a zarazem zabawną formę i grafikę lampy"*.

*cytaty z uzasadnienia werdyktu Jury

zamieścił: Jacek Kotowicz