Nagroda publiczności dla ASP Wrocław za rzeźbę w śniegu!

Opublikowano 20 lut 2015

12/15 lutego 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu w Szklarskiej Porębie w ramach Festiwalu „Trójka górom”.

Do uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w Rzeźbie ze Śniegu zaproszone zostały drużyny rzeźbiarzy z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Łodzi. Reprezentacje uczelni (studenci, absolwenci, profesorowie) zaprojektowali i wyrzeźbili w śniegu trzy metrowe formy na zadany uprzednio temat.

Tematem tegorocznej edycji było "Marzenie", dlatego uznaliśmy, że doskonałym pomysłem będzie przypomnienie światu o chęci zmierzenia kosmosu przez obecną cywilizacje. Marzenie o podróży do odległych galaktyk, lub chociaż ponowne udanie się na księżyc czy też przyjrzenie się jego strukturze w ekranie telewizora, też jest jakimś marzeniem, bo niespełnionym...

ASP Wrocław reprezentowali as. Mariusz Kosiba, doktorant Adam Grudzień i studentki z kierunku Rzeźby Ala Savashkevich i Klaudia Kaczmarek.

Czuliśmy, że nasza realizacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów odwiedzających kurort zimowy. Tak więc przyznana nagroda publiczności ucieszyła nas tym bardziej.

Mistrzostwa Polski w Rzeźbie w Śniegu to już II Edycja i warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Jury przyznało Wrocławiowi II miejsce. W tym roku również znaleźliśmy się na podium. Oprócz nagrody publiczności otrzymaliśmy brąz.

Patronat nad wydarzeniem „Trójka górom" objęła Trójka – Program 3 Polskiego Radia.

polskieradio.pl, szklarskaporeba.pl

informacja: Adam Grudzień, zamieścił: Leszek Sołtys