NAGRODA artNoble 2014 dla Marceliny Groń!

Opublikowano 13 wrz 2014

Po ubiegłorocznym sukcesie Grzegorza Klimka, nagrodę artNoble w tym roku zdobyła dyplomantka kierunku Malarstwo – Marcelina Groń (promotorzy dyplomu: prof. Krzysztof Skarbek, prof. Adam Chmielowiec).

Na VI Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk 2014 została po raz trzeci wręczona nagroda artNoble 2014 dla najlepszego dyplomu z publicznych uczelni artystycznych. Przez dwie edycje nagroda ta dotyczyła tylko jednej kategorii – sztuk wizualnych. W tym roku po raz pierwszy została rozszerzona o kategorię muzyczną.

Laureatem nagrody artNoble 2014 w kategorii plastyka została: Marcelina Groń z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, osoby wyróżnione to: Marlena Biczyk z ASP z Krakowa i Krzysztof Sokolovski z ASP w Warszawie. Nagrodą dla zwycięzców jest wystawa w Galerii Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Laureatem artNoble 2014 w kategorii muzyka została: Marta Kordykiewicz z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, osoby wyróżnione to: Jekaterina Drzewiecka z Akademii Muzycznej z Bydgoszczy i Aleksandra Denga z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jury nagrody to gremium składające się z wybitnych osobistości świata kultury, nauki i sztuki /pełny skład Jury na stronie: miastogwiazd.pl/artnoble

Wystawa laureatów II edycji konkursu artNoble 2013 – Jacka Dudka, Joanny Kurkiewicz i Grzegorza Klimka została otworzona przez Agnieszkę Glińską – dyrektora artystycznego Teatru Studio i prof. Artura Krajewskiego 4 września br. w Galerii Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Można ją oglądać do 26 września.

Na wniosek Marszałka Fundacja Kultury i Sztuki artHolding – organizator Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk otrzymała w czerwcu br. nagrodę okolicznościową p. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie Festiwalu.

/informacja: Marta Borgosz, zamieścił: Leszek Sołtys