NADMIAR I BRAK

Opublikowano 23 paź 2013

seminarium i warsztaty w Muzeum Współczesnym Wrocław

25.10.2013, w godzinach 15:00 - 20:00 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się interdyscyplinarne seminarium naukowe "Nadmiar pracy, brak pracy, prekaryzacja pracy. Społeczne konsekwencje przemian zatrudnienia w XXI wieku". Celem seminarium jest pogłębiona dyskusja nad zjawiskami i procesami społecznymi towarzyszącymi przemianom w świecie pracy w XXI wieku. Seminarium wpisuje się w cykl organizowanych przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów spotkań na temat "Nadmiaru i braku". W seminarium udział weźmie ponad 40 przedstawicielek i przedstawicieli świata nauki oraz działaczy i działaczek ruchów społecznych i związków zawodowych z całego kraju. Tematyka niepewnego zatrudnienia podjęta zostanie z perspektywy socjologicznej, filozoficznej i etycznej.

W ramach seminarium odbędą się dwudniowe warsztaty pt. „Nadmiar i brak. Projektowanie odpowiedzialne w obrębie zagadnień: nędza, głód / konsumpcja, marnotrawstwo", które poprowadzi Karina Marusińska (Akademia Sztuk Pięknych).
Uczestnicy warsztatów:
- ASP we Wrocławiu - SZKŁO: Justyna Żak, Teresa Cukier, Jagoda Nowak, Edyta Skarba; CERAMIKA: Karolina Bednorz, Magda Wojaczek, Teresa Milewicz, Kamila Ibrom

- Uniwersytet Wrocławski - SOCJOLOGIA: Michał Borkowski, Marta Trzyna, Natalia Łyczkowska, Piotr Chojniak, Dorota Kłodnicka, Valeriia Kliuchko, Tetiana Didus, Agnieszka Chmura

Seminarium i warsztaty są zapowiedzią interdyscyplinarnej konferencji „Nadmiar i brak" organizowanej przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów w dniach 30.11-01.12.2013.

Organizatorami obu wydarzeń są Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademia Młodych Uczonych i Artystów, Muzeum Współczesne Wrocław, Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Gepperta, Koło Inicjatyw Społecznych Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Sekcja Socjologii Pracy i oddział wrocławski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Wstęp na seminarium - wolny. Więcej informacji: www.pts.wroclaw.pl

informacja: Karina Marusińska