Nabór na rezydencję w Dreźnie: Grafikwerkstatt

Opublikowano 08 Maj 2023
azg

Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Dreznem zapraszają artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

gospodarz: Grafikwerkstatt, Drezno [DE]
rezydencja: wrzesień/ październik 2023 (4 tygodnie: 18.09.2023 - 21.10.2023)
miejsca: 1
nabór: 08–29.05.2023
wyniki: 29.06.2023

Co oferujemy?

• rezydencję w Dreźnie w terminie 18.09.2023 - 21.10.2023
  • zakwaterowanie w Dreźnie
  • przestrzeń do pracy w Grafikwerkstatt
  • dieta w wysokości 5.000 zł brutto (w tym: koszty podróży, zakup materiałów do pracy)
Rezydencja

Kogo zapraszamy?

Do udziału w naborze na rezydencję artystyczną w Dreźnie zapraszamy absolwentów uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu.

Czego wymagamy?

• ukończonych studiów magisterskich na uczelni artystycznej, specjalizacja: grafika warsztatowa
  • znajomości języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • wykonania jednej pracy, która zostanie przekazana miastom partnerskim prowadzącym wymianę

Na wniosek składają się następujące dokumenty:

• CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
  • list motywacyjny  (w liście prosimy przedstawić zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie),
  • portfolio z prezentacją głównych realizacji,
  • oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 18.09.2023 - 21.10.2023
  • oświadczenie o spełnieniu obowiązku informacyjnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych,
  • zgoda na udział w ankiecie badającej opinię artystów na temat polityki kulturalnej prowadzonej przez Miasto (fakultatywnie).

Wniosek można złożyć w wersji papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego Wrocławia (wejście od ul. Bogusławskiego 8-10; sala S4, parter) lub elektronicznej na e-mail: wkl@um.wroc.pl lub za pomocą platformy ePUAP , najpóźniej do 29 maja 2023 r. W przypadku wniosków składanych w wersji papierowej lub na maila należy na kopercie lub w tytule maila wpisać tytuł: „Rezydencja – Drezno” – Wydział Kultury.

Wniosek powinien być podpisany własnoręcznie lub za pomocą profilu zaufanego. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu.

Kryteria oceny

• zgodność aplikacji z celem naboru,
  • dorobek artystyczny,
  • plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie.

Rozstrzygnięcie

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawiciela Wrocławskiego Instytutu Kultury, przedstawiciela Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia
Maja Kowalska-Komar: maja.kowalska-komar@um.wroc.pl

organizatorzy: Miasto Wrocław / Miasto Drezno
partnerzy: Grafikwerkstatt Dresden / Wrocławski Instytut Kultury / Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu / Galeria Miejska we Wrocławiu