MY '14

Opublikowano 07 paź 2014
MY '14 Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy dyplom roku 2014 wręczone!

W dniu 10.10.2014 r. Komisja Konkursowa, powołana przez Rektora ASP Zarządzeniem Rektora Nr I/60/2014 z dnia 19 września 2014r. w składzie:

1. prof. dr hab. Piotr Kielan - Rektor

2. prof. dr hab. Agata Danielak-Kujda - Prorektor ds. artystyczno-badawczych i naukowych

3. prof. Ludwik Żelaźniewicz - Prorektor ds. dydaktyki

4. ad. dr hab. Wojciech Pukocz- Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby

5. prof. Jacek Szewczyk - Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów

6. prof. Małgorzata Dajewska - Dziekan Wydziału Ceramiki i Szkła

7. ad. dr hab. Urszula Smaza-Gralak - Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa

po zapoznaniu się z dokumentacją prac dyplomowych i ekspozycją prac w galerii BWA „Awangarda", zgłoszonych przez Dziekanów wszystkich wydziałów ASP we Wrocławiu, kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie Konkursu na Najlepszy Dyplom Roku 2014 z dnia 26.06.2014 r., zdecydowała o przyznaniu dwóch równorzędnych Nagród Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 7500 zł każda:

Panu Matějowi Frankowi z Wydziału Malarstwa i Rzeźby, kierunek Rzeźba, za pracę pod tytułem „W Przestrzeni", zrealizowaną pod kierunkiem prof. nadzw. Christosa Mandziosa oraz aneks zrealizowany pod kierunkiem prof. nadzw. Przemysława Pintala. Praca została wybrana za komplementarny przekaz artystyczny idei nawarstwiajacych się autoportretów, ekspresję oraz wyjście poza ramy jednej dziedziny sztuki.

Panu Krzysztofowi Grudzińskiemu z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, za pracę pod tytułem „Grafika Czasem Poruszona", zrealizowaną pod kierunkiem prof. Eugeniusza Smolońskiego i prof. nadzw. Przemysława Tyszkiewicza. Praca została wybrana za bogaty przekaz intelektualny, skłaniający widza do podążania za myslą autora oraz za niezwykłe operowanie prostymi środkami graficznymi.

Nagrody wręczył Rektor prof. dr hab. Piotr Kielan i przedstawiciel Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zastepca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Pan Dominik Kłosowski.

Wszystkie prezentowane na wystawie prace dyplomowe są na najwyższym poziomie, dlatego zadanie komisji było naprawdę trudne. Zmiana formuły wystawy, tak aby pokazać najlepsze, wybrane prace sprawiła, że stała się ona znaczącym wydarzeniem artystycznym.

Przygotowaniem wydarzenia zajęli się: komisarz wystawy dr Michał Hrisulidis, autor opracowania graficznego i katalogu dr Łukasz Paluch, dr Magdalena Grzybowska, koordynator obron dyplomowych i mgr Marta Szymczakowska redakcja katalogu.

Życzymy nie tylko uczestnikom wystawy, ale wszystkim tegorocznym absolwentom aby takie znaczące wydarzenia jak najczęściej odbywały się z ich udziałem.

Wystawę oglądać można do 26 października 2014

galeria Awangarda BWA Wrocław

ul. Wita Stwosza 32, Wrocław

Komisarz wystawy: Michał Hrisulidis