„Młoda Polska Scenografia / Young Polsih Scenography”-Wernisaż

Opublikowano 17 sty 2020

14 stycznia odbył się wernisaż wystawy pt. „Młoda Polska Scenografia / Young Polsih Scenography”, który był pierwsza odsłoną cyklu prezentacji studenckich prac z zakresu projektowania scenografii.

Wystawa prezentuje prace z pięciu polskich uczelni artystycznych, kształcących w dziedzinie scenografii. Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu reprezentują prace studentów kierunku Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii.

Na otwarciu byli obecni zaproszeni goście. Agnieszka Koecher-Hensel i Martyna Groth z Instytutu Teatralnego w Warszawie, które były współinicjatorkami wystawy i katalogu. Również swoja obecnością zaszczycili, dr Katarzyna Zawistowska - ASP Gdańsk, dr hab. Piotr Tetlak prof. Uniwersytet Artystyczny Poznań, a dzień wcześniej - prof. Małgorzata Komorowska - ASP Kraków, oraz JM Rektor prof. Piotr Kielan, Prorektor ds. artystyczno-naukowych i współpracy z zagranicą dr hab. Aleksandra Janik, prof. ASP i dziekan wydziału AW,WiS dr hab. Urszula Smaza-Gralak, prof.ASP. Wystawę otwarła kierownik Katedry Scenografii, prof. Elżbieta Wernio.

Kuratorem wrocławskiej wystawy jest dr Bartosz Zamarek

Zapraszamy na wystawę czynną do końca stycznia 2020 roku w holu przed aulą, I piętro, Pl. Polski.

Foto: M. Mirowski/D. Banasz
zamieścił: Damian Banasz