Międzynarodowe Lato Artystyczne

Opublikowano 13 cze 2014

Już 13 lipca rusza w Krzyżowej Międzynarodowe Lato Artystyczne. To szósta odsłona warsztatów w ramach których studenci z całego świata będą mogli tworzyć prace artystyczne, w tym prace z zastosowaniem miedzi. Partnerem wydarzenia jest Polskie Centrum Promocji Miedzi.

W ramach Międzynarodowego Lata Artystycznego uczestnicy pracują w dwóch grupach. Grupa pierwsza skupia tylko profesjonalistów (zajęcia z grafiki, ceramiki i rzeźby), grupa druga profesjonalistów i amatorów (malarstwo, fotografia, teatr, taniec). Do grupy profesjonalistów organizatorzy starannie dobierają uczestników, natomiast w grupie drugiej nabór jest otwarty. – Każdy, kto tworzy w którejś z kategorii artystycznych może się zgłosić do udziału w warsztatach. To z pewnością nie są typowe wakacje, tylko klasyczne warsztaty, profesjonalne, pełne trudnych wyzwań artystycznych, technologicznych i społecznych. Uczestnicy uczą się od siebie samych i koncentrują się na zagadnieniach sztuki i rzemiosła artystycznego – mówi Marek Stanielewicz, wykładowca na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz kustosz wrocławskiego Domu Miedziorytnika. Właśnie Stanielewicz poprowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej, gdzie do działań artystycznych zostanie wykorzystana miedź. Warsztaty, w których artyści będą używać miedzi to tzw. kursy mistrzowskie: grafika, malarstwo, ceramika.

informacja: Rektorat, zamieścił: Leszek Sołtys

Lato artystyczne w Krzyżowej_FINAL_2.doc